تجویز سمعک در منزل
با ما تماس بگیرید - مشاوره رایگان
تلفن: 32941300 025 - 09190666579 | قم - میدان صدوقی - ساختمان پزشکان خاتم - طبقه دوم
بالا

روش هایی برای بهبود عملکرد مغز کودک کم شنوا

صفحه اصلی / مقالات  / روش هایی برای بهبود عملکرد مغز کودک کم شنوا

روش هایی برای بهبود عملکرد مغز کودک کم شنوا

گوش-نوزاد بهبود عملکرد مغز
روش هایی برای بهبود عملکرد مغز کودک کم شنوا
مطالعات حاکی از آن است که اگر کودکان ناشنوا در سالهای ابتدایی زندگیشان با علامتها و نشانه های مختلف آشنا شوند در عملکرد ذهنشان تاثیرات مثبتی میگذارد.

این مطالعه نشان میدهد که توسعه تواناییهای زبانی از جمله نشانهها و نمادها می تواند در نوجوانی و بزرگسالی تاثیرات مثبتی بر نحوه یادگیری کودکان ناشنوا بگذارد. این مطالعه به این نکته اشاره میکند که اگر والدین این کودکان قبل از سن ۳ سالگی آنها را با نشانهها و علائم مختلف آشنا کنند، قدرت ذهن این کودکان افزایش مییابد.

بیشتر کودکان ناشنوا در محیطی به دنیا میآیند که بیشتر افراد مشکل شنوایی ندارند و به همین علت به وسیله علائم و نشانهها با این کودکان ارتباط برقرار نمیکنند و در نتیجه این کودکان نمیتوانند قبل از سن ۳ سالگی با این نشانههای آشنا شوند و عملکرد ذهن خود را بهبود بخشند.

هرچه کودمان دیرتر با این علائم آشنا شوند دیرتر آنها را فرا میگیرند و در یادگیری زبان نیز ممکن است با مشکلاتی روبهرو شوند و همچنین عملکردهای مغزشان نیز تا حدودی کند میشود.

تحقیقی که بر روی ۱۱۵ کودک ناشنوا انجام شد، نشان داد اگر در سنین ابتدایی بعد از تولد، کودکان با نشانهها و علائم آشنا شوند فعالیت مغزشان افزایش مییابد و یادگیری و فراگیری زبان در آنها سریعتر میشود. نتایج این تحقیق بر این نکته اشاره میکند که اگر کودکان از بدو تولد با نشانهها آشنا شوند عملکرد مغز و روند یادگیری آنها بهتر و سریعتر میشود.

هیچ نظری ارسال نشده است.

لطفاً نظر بدهید

Free WordPress Themes, Free Android Games